#CodeWeek

Ambassadors

Karolina Olejak

Pracuje w Klubie Jagiellońskim. Wcześniej w Państwowym Instytucie Badawczym NASK, jako koordynator obszar programowanie w ramach Kampanii edukacyjno- informacyjnej na rzecz upowszechniania korzyści z wykorzystywania technologii cyfrowych. W 2017 i 2018 roku koordynowała pracę biura Europejskiego Tygodnia Kodowania.

Grzegorz Zajączkowski

Grzegorz Zajączkowski – inżynier, programista, animator społeczny oraz koordynator projektów obszaru rozwoju społeczeństwa informacyjnego. Od 2008 współpracuje z instytucjami rządowymi jako doradca i koordynator projektów (Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Spraw Zagranicznych i). Od 2016 do 2018 roku doradca gabinetu politycznego Ministra Cyfryzacji, gdzie zajmował się między innymi projektami widok.gov.pl (analizą danych użyteczności systemów rządowych za pomocą systemów wielkich danych) oraz Kronik@. Od września 2017 mianowany „Liderem Cyfryzacji” (Digital Champion for Poland). Od 1 lutego 2018 doradca w obszarze cyfryzacji w Telewizji Polskiej S.A. oraz od 1 kwietnia 2018 także jako doradca Departamentu Systemów Państwowych Ministerstwa Cyfryzacji.

Agnieszka Żeglińska

Koordynatorka projektów edukacyjnych kierowanych zarówno do dzieci, jak i dorosłych. PRowiec. Od 2017 r. związana z Państwowym Instytutem Badawczym NASK i Ministerstwem Cyfryzacji, gdzie koordynuje program „Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechniania korzyści z wykorzystywania technologii cyfrowych”, realizowany w ramach POPC. Projekt to cztery kampanie o ogólnopolskim zasięgu. Jedna z nich poświęcona jest programowaniu. W ramach projektu funkcjonuje m.in. 16 Klubów Młodego Programisty w całej Polsce z darmowymi zajęciami dla dzieci i ich rodziców, prowadzona jest strona www.koduj.gov.pl oraz organizowane konkursy. W zeszłym roku koordynowała pracę biura CodeWeek w Polsce.

Joanna Dębek

Ekspertka ds. komunikacji i PR. Od kilkunastu lat związana z administracją publiczną. Koordynatorka projektów edukacyjno-informacyjnych w instytucjach rządowych. Wcześniej – dziennikarka. Od grudnia 2017 r. koordynuje działania komunikacyjne w projekcie „Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechnienia korzyści z wykorzystywania technologii cyfrowych”, realizowanym przez Ministerstwo Cyfryzacji i NASK. W 2018 r. zaangażowana w promocję CodeWeek.